Kullanıcı adınız
Şifreniz
Giriş yap
Üye Ol
HABERLER
Kubattan Üç Yıl Sonra Yeni Albüm!
6 yıl önce eklendi, 1476 kez okundu

Kubat, yaklaşık üç yıl aradan sonra dinleyicileriyle ‘İyi Olacaksın’ adlı albümünün çıkış parçası ‘Ödendi Günahın’ı Kral FM'de dinleyebilirsiniz...

Febyo Taşel’in prodüktörlüğünde stüdyoya giren Kubat, yeni çalışmasında pop söyleyerek bir yorum şovu yapıyor. Tamamı ‘Aşk’ şarkılarından oluşan albümde slow ağırlıklı şarkılar göze çarpıyor. ‘Bu öyle bir albüm oldu ki; İçinde sadece ve sadece aşk var. Sevenler ne zaman sevdiklerini düşünse bu şarkılardaki ağlayan keman sesiyle yürekleri sızlayacak. İstiyorum ki, bu albüm sevenlerin birbirlerine armağanı olsun’ diyerek yeni çalışmasını anlatan Kubat, müzik kariyerinde uzun zamandır yapmak istediği bir çalışmayı gerçekleştirdiği için de çok mutlu.

Albümün "Ödendi Günahın" adlı çıkış şarkısını Kral FM'de dinleyebilirsiniz...

GNL’in yapımcılığında DMC’in dağıtımıyla 25 Mart’tan itibaren müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümde toplam 10 şarkı bulunuyor. Albümde yer alan ‘Yıldızlar Şehri’, ‘İyi Olacaksın’ ve ‘Aşkla Kaçakken’ adlı şarkıların söz ve müziğini yapan Febyo Taşel, orjinal müziği Thomas M. Lauderdale ve Pepe Raphael’ e ait olan ‘Aşkınla Sen’e de söz yazdı. Sözleri Aysel Gürel’e ait çıkış parçası olan ‘Ödendi Günahın’ı besteleyen Febyo Taşel’in imzasını ayrıca albümdeki tüm düzenlemelerde görmek mümkün oluyor. Bir Fikret Kızılok şarkısı olan ‘Farketmeden’, sözleri büyük üstad Aşık Veysel’e bestesi Hümeyra’ya ait olan ‘Derdimi Dökersem’, Faramarz Aslani’nin şarkısına Fikret Şeneş’in yeniden söz yazdığı ‘Dile Kolay’ ve Bület Yetiş’in ‘Sararmış Fotoğraf’ adlı şarkılarının yanı sıra Sunay Akın’ın ‘Alacak’ adlı şiirini besteleyen Zülfü Livaneli de albüme müthiş bir renk katıyor.

Müzikseverleri için gerçek bir arşiv niteliğinde olan ‘İyi Olacaksın’da Kubat albüm fotoğrafları için Mehmet Turgut’un objektifinin karşısına geçti.

ÖDENDİ GÜNAHIN
Söz: Aysel Gürel
Müzik: Febyo Taşel

Ben ne denizlerden dalgasız geçtim
Ben ne ormanlarda yol kaybetmedim
Ne zaman gönlümü sevdaya verdim
Unuttum ismini söyleyemedim

Gündüz gece diye kandiller yaktım
Gece güneş doğdu diye uyandım
Eğildim dupduru sulara baktım
Kendime bu resim ben diyemedim

Yaz geldi giyindim kışın soyundum
Hasreti hatmettim tenden arındım
Oysaki bugün dün dünse yarındım
Ödendi günahın can diyemedim

Türkiyenin en çok dinlenen radyoları ! - Copyright © 2013 Tüm hakları FullRadyo'a aittir.
radyo dinle - canli radyo dinle - online radyo dinle
Roxonet Internet Hizmetleri